Licht, een speelse installatie van Bart Ensing voor Sporen 2024, Ieper, België

Een installatie met speels wapperende organza doeken op de omwalling in Ieper, kleuren van donker naar licht, om de blik van de kijker naar het licht te trekken.

Licht (2024)

De wereld is in onrust, het leven valt velen zwaar. Zelf voel ik ook pessimisme over waar we naartoe gaan, maar in mijn persoonlijk leven voel ik dat niet. Ik zie een mooie toekomst. Ik maak installaties die vaak gaan over verbinding, ruimte, licht en hoop.

Op de omwalling van Ieper spande ik bij een reeks bomen draden tussen de takken van de bomen en de grond. Met aan de draden stroken organza, licht, luchtig, speels in de wind, in verschillende kleuren. Donkerder kleuren dicht bij de grond, aan het begin van de wandeling, lichtere kleuren op hoogte. Met de wandeling langs de installatie, en met de blik omhoog, wordt de blik van de bezoeker getrokken naar het licht.

Sporen vond plaats van 9 september tot 8 oktober 2024 op de omwallingen van Ieper, België. Voor een video zie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=rk8jQI4CyoE

Een variant van deze installatie toonde ik op de Kunstschouw op Schouwen Duiveland, juni 2025.

Tinten op de Kunstschouw 2024

De speelse installatie ‘Licht’ met organza, op de Kunstschouw 2025 bij de Drie Wilgen in Ellemeet.